MUUSIKA

RATAS & KOHV on koht, kus kuuleb nii mõnigi kord head muusikat live-esituses.

************************************

Ratas&Kohv esitleb 
HELIN-MARI ARDER "Punab pihlakaid"
Neljapäeval, 28. septembril kell 20.00
Ratas&Kohv kohvikus, Paldiski mnt 67, Tallinn

Sissepääs 15 eurot.
Eelmüügist pileti ostjale laua broneerimise võimalus.
Pilteid saab soetada Fientast ja kohapeal

Helin-Mari Arder on laulja, kes pärineb muusikuterohkest suguvõsast. Ka mõlemad tema vanemad sidusid oma elu muusikaga – isa Jaan Arder oli laulja (ans. Apelsin, Hortus Musicus, Elavad Klassikud, Kolm Krooni, Trio Naturale jpt) ning ema, Lembi Arder, töötas muusikaõpetajana. Kriitikud on nimetanud Helin-Marit eesti jazzilavade päikesekiireks, kes võlub laval musikaalse siiruse ning vahetu suhtlemisega. Talle on lähedane nii emakeelne muusika, nõtked portugalikeelsed bossad ja sambad kui ka võluvad prantsuse šansoonid. Esmakordselt suurele lavale astus ta juba Otsa-kooli õpingute ajal ning Eesti publik võttis ta kiiresti omaks. Tema esimene heliplaat ilmus 2003. aasta lõpus ning nüüdseks on ta solistina laulnud juba pea kümnel albumil.ent.

Helin-Mari on koostööd teinud paljude hinnatud muusikutega (Raivo Tafenau, Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Sergio Bastos, Andy Fite, Larry Price jpt). Lisaks Eestile on ta esinenud paljudes Euroopa maades, Ameerika Ühendriikides ning Venemaal. Toimunud kontsertide hulgas on palju omalaadseid ja põnevaid: araabia armastuslaulude kontsert “1001 ööd”, eesti rahva- ning vaimulike laulude kontsert “Mu süda ärka üles” ning duokontserdid ameerika laulja-kitarristi Andy Fite’iga. Samuti ”Kuulates Legrand’i” suure laululooja Michel Legrand’i loomingust ning ”Café Anglais”, kus kõlab Helin-Mari originaalmuusika. Lisaks shansoonikava koos akordionist Jaak Lutsojaga, kontserdiprojekt ”Avarsinise taeva ja laulude tund” koos Vanalinna Segakooriga ja palju muud huvitavat. Suurem enamus nendest kontserdiprojektidest on jäädvustatud ka heliplaatide näol.

Helin-Mari kõige värskemate kontserdikavade hulka kuuluvad Ott Arderi sõnadele kirjutatud laulude kava ”Aeg ei peatu”, millest valmis 2013. aasta sügisel heliplaat ”Ununenud unistused”. Samuti on Helin-Mari viimaste aastate jooksul kirjutanud muusikat luuletaja Eeva Pargi sõnadele. 2013. aasta kevadel esineti koos Jazzkaare “Luule jazzis” kontserdipäeval ning sellest innustatuna valmis 2014. aasta maikuus plaat “Öö valgus”, mis on välja antud nii eraldiseisvana kui ka koos Eeva Pargi uue luulekoguga “Oda jälg õhus”.

Vaata lisaks https://helinmari.ee

***********************************************************************************************************
Ratas&Kohv esitleb:
Vokaalansambel MIRT albumi "Ma hingan" esitluskontsert

Laupäev, 7. oktoober kell 18:00
Ratas&Kohv kohvikus, Paldiski mnt 67, Tallinn

Sissepääs 15 eurot. 
Eelmüügist pileti ostjale laua broneerimise võimalus.
Pilteid saab soetada Fientast ja kohapeal

Pärnu juurtega vokaalgrupp Mirt alustas tegevust 2012. aastal.  Laulame nii popiliku kui ka folgiliku kõlaga originaalloomingut, Eesti algupäraste rahvalaulude töötlusi ning cover-eid hoogsatest popplugudest. Mirdi omaloominguliste lugude ja seadete autoriteks on ansambli sopran Piret Lilleste ja tenor Karel Tohv. 2019. aasta maikuus ilmus meie debüütalbum “Üle maa, üle vee“ ning 2023. aasta veebruaris ilmus Mirdi teine album “Ma hingan“.

Nimilugu “Ma hingan” on kummardus meie armsale planeedile Maa, sest inimese iga hingetõmme saab looduse vägevusest oma esmase jõu. Kui loos “Maa põleb” osutame üsna jõuliselt sellele, kuidas inimene kulutab ja hävitab enda elukeskkonda, siis “Ma hingan” tõdeb, et emake maa aitab meil kõigest hoolimata hingata ja end siin hoituna tunda.

Ansamblisse kuuluvad Piret Lilleste (sopran), Merit Hirvoja-Tamm (I alt), Elerin Karpin (II alt), Karel Tohv (tenor), Andres Alamaa (bass) ja Madis Viik (beatbox).

Ansamblit on saatnud edu rahvamuusikatöötluste festivalil Mooste Elohelü (Eesti esitajate liidu eripreemia), Pärnumaa vokaalansamblite päeval (grand prix) ja rahvusvahelisel konkursil Golden Rose (grand prix). 2019. aastal ilmus Mirdi debüütalbum “Üle maa, üle vee”.

Külalisena teeb kontserdil (ja ka albumil) kaasa armastatud kitarrist Marek Talts.  

Vaata lisaks:
http://www.vocalgroupmirt.com

Toimunud kontserdid: